Kurzy a workshopy

ROZVOJOVĚ IMPROvizační WORKSHOPY 2024

pravidelné IMPRO v Klokočí  4.1. - 2.5. 

pravidelné IMPRO v Liberci 7.3. - 13.6. 

IMPROvizace a zase IMPROvizace  4. května 🌸

IMPRO ochutnávka v Liberci 12. května 🌷

IMPRO víkend v Liberci  17. - 19. května 

Víkendové workshopy v Liberci pořádám pravidelně vždy v KVĚTNU a v LISTOPADU. Pravidelné kurzy v Liberci probíhají od ŘÍJNA do ČERVNA

Na podzim 2024 otvírám v Liberci dvě skupiny "Pravidelných kurzů IMPROVIZACE":

💛 "IMPRO Starty" pro začínající improvizátory poznávající improvizaci od základů 

💛 "IMPRO Objevy"  pro improvizátory zkušenější nebo pokročilejší objevující, co vše lze v improvizaci zažít a prožít. 

Tréninky probíhají jednou za dva týdny, v pondělí nebo ve čtvrtek od 17:30 - 20:30 hodin v Motyčkovic Klice. 

Pokud máte zájem o improvizaci od října, kontaktujte mě emailem nebo mi zavolejte. Domluvíme detaily a můžeme se společně potkávat na některém kurzu. 


Co budete na mých pravidelných kurzech improvizace zažívat?

3 hodiny improvizace každý druhý týden ... 3 hodiny umění improvizace a radosti z ní ... 3 hodiny napojování se na sebe, na své tělo, na spoluhráče, na hru ... 3 hodiny plynutí v impro světě, ve hře a své autenticitě ... 3 hodiny kontaktu a spoluhry se sebou a s ostatními ... 3 hodiny seberozvoje a času pro sebe

Ve svých kurzech rozvojové IMPROVIZACE propojuji tři oblasti. Oblast improvizace jako takové, divadelní řemeslo a divadelní principy a také oblast seberozvoje. Každá část bude v našich setkáních mít své místo a prostor, budou se vzájemně propojovat a doplňovat. Skrze improvizační principy se budeme dostávat více do kontaktu se sebou a díky tomu zde bude prostor pro objevování sebe sama. Divadelní řemeslo zas potřebujeme k tomu, abychom mohli být v improvizaci dobře slyšeni a viděni. A také pro to, že díky divadlu je zachován prostor hry, která nabízí propojení s lehkostí, radostí a naši přirozenou spontánností.

Workshopy jsou plné experimentu, hravosti, rozvoje a plného napojení na sebe i na druhé. Osvojujeme si principy improvizačního divadla skrze hru, pohyb, různá improvizační cvičení a kategorie. Ale také skrze své tělo, hudbu a její rytmus. Trénujeme napojení se na sebe, na svého parťáka, na samotnou hru a vznikající příběh. Tak abychom mohli, v okamžiku tady a teď, odhodit kontrolu nad vznikajícím příběhem a dovolovat si ho tvořit, tak jak opravdu potřebuje.

V bezpečné a laskavé atmosféře experimentujeme, vzniká radost a nová propojení. V improvizaci bereme chybu do hry, je tedy prostor na zkoumání svého postoje k chybě a případně ho můžeme měnit a zbavovat se nároků na sebe.

Kromě toho, že budujeme společně bezpečné prostředí k tvorbě, pozorování a improvizování, tak si to celé také užíváme, radujeme se a smějeme se. Protože improvizovat, znamená být v plném napojení v okamžiku tady a teď. A to rodí radost a pocit naplnění.

Také zažíváme, jaké to je nebýt na "to" sám. Na scéně nikdy nejsme sami, učíme se, jak se opřít o parťáka spoluhráče, jak prohloubit důvěru v kontakt.

Principy improvizace jsou principy, které se dají přenést do reálného života do vztahu s druhými i do vztahu k sobě.

Improvizace je také čas pro sebe, pro radost i cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které si v reálném světě třeba ještě netroufáme, čas k poznání sebe sama.

Předchozí zkušenosti s divadlem nebo divadelní improvizací nejsou vůbec potřeba. Potřebujete jen své tělo, nadšení, chuť si hrát a chuť nechat se sami sebou překvapovat. Kurz je veden jako seberozvojový, je zde prostor na hlubší práci se sebou. Kurz nenahrazuje psychoterapii, ale může ji dobře doplňovat.

Co potřebujete s sebou? Pohodlné oblečení na pohyb, pití, možná drobnou svačinku, teplejší ponožky, chuť si hrát a poznávat sebe v kontaktu se sebou i druhými.

Pokud potřebujete vědět něco více o improvizaci nebo o mém vedení kurzu, neváhejte a kontaktujte mě na telefonu 777 561 405.

Přihlášky: impro@buresovakaterina.cz

Těším se na setkání s vámi. Těším se na společnou hru a radost z ní. Těším se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci v bezpečném prostoru bez souzení sebe sama a ostatních.

Kateřina (Káča) Burešová


IMPRO ochutnávka v Liberci 🌱 duben a 🌷 květen

Termíny:  12. května

Místo: Motyčkovic Klika Liberec

Čas: 15:00 - 18:00

Cena: 600,- Kč

Ochutnávkové improvizační odpoledne vám dá možnost zažít improvizaci na vlastní kůži, propojit se svou spontánností, lehkostí a radostí v sobě. Ochutnat některé principy divadelní improvizace. Zažít to, o co se v improvizaci opíráme, když není předem jasné, kam náš příběh jde. Zažít hráčkou zvědavost a pustit kontrolu nad vznikajícím příběhem. Budeme tvořit se slovy, s tělem i s hudbou. Zažijete napojení na sebe, na spoluhráče a necháte vznikat příběh v okamžiku tady a teď.

Těším se na všechny, kdo si chce zařádit, zkusit improvizovat anebo si zažít něco, co se do reálného světa nevejde. Pokud zvažujete kurz "Impro Starty", který začíná od října, je to také dobrá příležitost zažít improvizaci pod mým vedením a zjistit, zda vám to sedne. Každé odpoledne bude jiné, opakovat se nebudou a ani na sebe nebudou navazovat. Impro ochutnávkové odpoledne bude jedinečné i podle toho, jak ho naplníme společně. Impro Ochutnávka se uskuteční při minimálním počtu 6 přihlášených. Těším se!

Máte otázky nebo dotazy? Zavolejte mi. Láká vás to a chcete si užít čirou podstatu hry a sami sebe? Přihlašte se. Těším seee!


IMPROvizace a zase IMPROvizace 

impro jam pro frekventanty mých pravidelných kurzů

Termín: 4. května 

Místo:  Liberec

Čas:  9 - 19 hod

Cena: 1200,- Kč 

Od rána do večera budeme improvizovat, hrát a hrát si ...  neskončíme po 3 hodinách, tak jako po našem klasickém tréninku, ale využijeme našeho naladění a možnosti dál pokračovat a pojedeme dál. Zařádíme si, vzniknou nové choreografie, objevíme nové možnosti ve známých cvičeních, zkusíme novinky ... prostě si sebe a hru užijeme dosyta na jedné vlně. Ve skupině budou jen frekventanti mých pravidelných kurzů z Liberce a Klokočí, tudíž je zaručena "stejná impro řeč". Těším se na více času a prostoru pro impro tvorbu a ponoření se do impro vln. No, stejně si myslím, že nám to bude málo :-). 


... workshop je zcela naplněn

víkendový ROZVOJOVĚ IMPROvizační WORKSHOP

IMPRO SVOBODA

17. - 19. května

začínáme v pátek 17.5. v 10 hodin

končíme v neděli 19.5. mezi 13 - 14 hodinou

cena: 4400,-Kč

místo: Motyčkovic Klika, Liberec Kateřinky

3 denní IMPROvizační workshop je pro všechny, kteří mají zájem o improvizaci, napojení na radost, lehkost a rozvojovou hlubší práci se sebou. Pro všechny, kteří chtějí objevovat svou spontánnost, hravost a své postoje v kontaktu se sebou i druhými. Pro všechny, kteří chtějí objevovat sílu napojení - napojení na sebe, na druhé, na hru a na život. Pro všechny, kteří si chtějí zablbnout a hrát, kulisy pro hru vytvoříme z nás samých.

Budeme vnímat svou opravdovost skrze hru a hledat jak ji v rámci improvizace můžeme vtisknout do rolí a improvizovaných charakterů. Budeme experimentovat, testovat své možnosti v rolích a pak také, co vše z toho mohu aplikovat v životě. Principy divadelní improvizace nám budeme brát jako kotvy v tvorbě improvizovaných příběhů, scén a choreografií.

3 dny IMPROVIZACE, 3 dny se sebou a druhými

V ceně je i možnost přespání v krásném inspirativním a barevném prostoru Motyčkovic Kliky. Večery můžeme trávit společensky i improvizačně. Program bude přes den hravý, rozvojový a intenzivní. Večery si každý zvolí podle své energie a chuti být s druhými anebo sám se sebou.

Pokud vás improvizace láká nebo volá, neváhejte se přihlásit, stačí vyplnit formulář níže. Pokud máte otázky a dotazy, neváhejte mi napsat nebo zavolat. Těším se naši společnou improvizaci!

Pokud vás workshop láká, ozvěte se. Do přihlášky prosím uveďte datum a název kurzu, na který se hlásíte. Děkuji a těším se!


... tento kurz je již naplněn

PRAVIDELNÝ rozvojový KURZ IMPROVIZACE 2024 v Liberci

další semestr pravidelného improvizování v LIBERCI začíná v březnu 2024

Termíny: 7.3., 14.3., 28.3., 4.4., 18.4., 2.5., 16.5., 30.5. + 13.6. happening

Místo: Motyčkovic Klika, Liberec

Časy: 17:30 - 20:30 

Cena: při platbě do 31.1.  4100,- Kč, později  4400,- Kč 


... tento kurz je již naplněn

PRAVIDELNÝ sebeROZVOJOVÝ KURZ IMPROVIZACE

v Klokočí u Turnova

 zimní semestr pravidelného improvizování v Klokočí

8 + 1 improvizačních setkání

Termíny kurzu: 4.1., 18.1., 1.2., 15.2., 7.3., 14.3., 4.4., 18.4. + 1 bonusový 2.5.

Místo: Klokočí 49, Turnov

Časy: 9:00 - 12:00

Cena: 4 200,- Kč


Již proběhlo:

OCHUTNÁVKOVÝ IMPROvizační trénink

Klokočí u Turnova

7.12.2023 9 - 12 hodin


LISTOPADOVÝ rozvojově IMPROvizační workshop

 17. - 19. 11. 2023

 Motyčkovic Klika, Liberec

"Jsem, tedy IMPROVIZUJI ... IMPROVIZUJI, tedy jsem"


PRAVIDELNÝ sebeROZVOJOVÝ KURZ IMPROVIZACE 2023/2024

podzimní semestr pravidelného improvizování v LIBERCI


Termíny: 12.10., 26.10., 9.11., 23.11., 7.12., 21.12., 4.1., 18.1. + 1.2.

Místo: Motyčkovic Klika v Liberci

Časy: 17:30 - 20:30 hodin

Cena:  4400,- Kč 

3 hodiny improvizace každý druhý čtvrtek ... 3 hodiny umění improvizace a radosti z ní ... 3 hodiny napojování se na sebe, na své tělo, na spoluhráče, na hru ... 3 hodiny plynutí v impro světě, ve hře a své autenticitě ... 3 hodiny kontaktu a spoluhry se sebou a s ostatními ... 3 hodiny seberozvoje a času pro sebe


Pokud vás láká začít improvizovat nebo prohlubovat své improvizační dovednosti, kontaktujte mě na emailu: katerina@buresovakaterina.cz

nebo volejte: 777 561 405

Pravidelný kurz otvírám vždy v říjnu a v únoru.


Workshopy jsou plné experimentu, hravosti, rozvoje a plného napojení na sebe i na druhé.

Osvojujeme si principy improvizačního divadla skrze hru, pohyb, různá improvizační cvičení a kategorie. Ale také skrze své tělo, hudbu a její rytmus. Trénujeme napojení se na sebe, na svého parťáka, na samotnou hru a vznikající příběh. Tak abychom mohli, v okamžiku tady a teď, odhodit kontrolu nad vznikajícím příběhem a dovolovat si ho tvořit, tak jak opravdu potřebuje.

V bezpečné a laskavé atmosféře experimentujeme a vzniká radost. V improvizaci bereme chybu do hry, je tedy prostor na zkoumání svého postoje k chybě a případně ho můžeme měnit a zbavovat se nároků na sebe.  

Kromě toho, že budujeme společně bezpečné prostředí k tvorbě, pozorování a improvizování, tak si to celé také užíváme, radujeme se a smějeme se. Protože improvizovat, znamená být v plném napojení v okamžiku tady a teď. A to rodí radost a pocit naplnění.

Také zažíváme, jaké to je nebýt na "to" sám. Na scéně nikdy nejsme sami, učíme se, jak se opřít o parťáka spoluhráče, jak prohloubit důvěru v kontakt.

Principy improvizace jsou principy, které se dají přenést do reálného života do vztahu s druhými i do vztahu k sobě.

Improvizace je také čas pro sebe, pro radost i cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které si v reálném světě třeba ještě netroufáme, čas k poznání sebe sama.

Předchozí zkušenosti s divadlem nebo divadelní improvizací nejsou vůbec potřeba. Potřebujete jen své tělo, nadšení, chuť si hrát a chuť nechat se sami sebou překvapovat.

Těším se na setkání s vámi. Těším se na společnou hru a radost z ní. Těším se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci v bezpečném prostoru bez souzení sebe sama a ostatních.                                                       


Co na kurzech divadelní a rozvojové improvizace zažijete ?

Divadelní improvizace stojí na jednoduchých principech, které nám pomáhají jako kotvy a podpora při samotné improvizaci. O ně se můžeme opřít při tvorbě improvizačních scén a při tvorbě příběhu. Slouží tedy jako podpora k sebevyjádření v rámci improvizace a nabízí se tak i obrovský prostor svobody k tvorbě.

Tyto principy pak můžeme využívat i při vzájemné komunikaci a můžeme si je přenést i do běžného dne a života. V rámci rozvojové improvizace je prostor v bezpečné atmosféře zkoumat, poznávat nebo i měnit své postoje, vzorce chování, hodnoty nebo samotný přístup k sobě, k druhým nebo k realitě.

Kromě toho, že budeme společně budovat bezpečné prostředí k tvorbě, pozorování a sebepoznání, si to taky budeme nesmírně užívat, smát se a experimentovat.

• vnímat všemi smysly, celým svým tělem nabídky vlastní i od spoluhráče

• pracovat se známým improvizačním principem "Ano, a..." , místo "Ano ale..."

• trénovat umění "vzít chybu do hry" a radovat se z překvapení

• všímat si příběhů které nám budou vznikat pod rukama a rozvíjet je

• případně prohlubovat další improvizační dovednosti

Improvizace je také čas pro sebe, pro radost i cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které si v reálném světě třeba ještě netroufáme.

Předchozí zkušenosti s divadlem nebo divadelní improvizací nejsou vůbec potřeba. Potřebujete jen své tělo, nadšení, chuť si hrát a chuť nechat se sami sebou překvapovat.

Jaké to je improvizovat s druhými a jaké sám se sebou? Chcete společně tvořit příběhy nebo si jen tak hrát a těšit se na to, co vznikne? Jak se dá naučit být v okamžiku tady a teď a mít důvěru v parťáka a naši spoluhru? Jak to vypadá, když z "ničeho" vzniká "něco"? Báli jste se udělat chybu nebo, že váš nápad zapadne? Chcete experimentovat v bezpečném prostředí hry? Chcete zažít laskavé přijetí vaší nahrávky a být tím podpořen? Chcete zažívat co to znamená být SPOLU ve hře?

Těším se na setkání s Vámi. Těším se na společnou hru a radost z ní. Těším se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci v bezpečném prostoru bez souzení sebe sama a ostatních.

Pokud vás improvizace nějakým způsobem láká, ale ještě si nejste úplně jisti a váháte ... řekněte "ANO A ..." svému impulsu a přijďte to vyzkoušet! Přijďte na jeden trénink a uvidíte, ucítíte, jestli se připojíte i na další tréninky nebo workshop. Těším se!


Několik principů divadelní improvizace ...

Ano a ... místo Ano ale ... učíme se přijímat nabídky spoluhráče (to je ANO ...) a přidat k tomu něco svého a rozvíjet je o malý kousek dál (to je to ... A).

Dovol si chybu ... chybu bereme v improvizaci jako plnohodnotnou součást hry. Chyba prostě vznikla a pokud ji vezmeme do hry a hrajeme s ní, vznikne jen něco jiného, než jsme si mysleli. Vznikne další příběh, který je jen trochu jiný. Učíme se říkat "ok, už se to stalo a co dál?" místo zlobení se na sebe, spoluhráče nebo realitu.

Nech druhého zazářit ... přijímáme nabídky spoluhráče a tím ho necháme zazářit jeho nápad a tím i spoluhráče. Tím, že podpořím spoluhráče podpořím náš společný příběh a tím i sám sebe jako hráče v našem společném příběhu.

Hravost a radost ... jsou základem improvizace. Pokud se hravost a radost z improvizace vytratí, stává se z toho dřina a mizí hra.

Rytmus a naše tělo je v improvizaci velký parťák ... učíme se své tělo i rytmus vnímat, poslouchat a následovat.

IMPROVIZACE je když ... si hraji, když se raduji, když se napojím na parťáka, když jsem tady a teď, když nechám vznikat příběh, když se směji, když experimentuji, když se nechávám sám sebou překvapovat, když tvořím, když jsem v rytmu, když přijímám, co přichází, když "jenom" jsem, když nesoudím sebe, spoluhráče a vznikající příběh

IMPROVIZACE je ... hra, radost, spolupráce, chvíle pro sebe, smích, bezpečný prostor zkusit něco nového, experiment, tady a teď, radost, příběhy, tvorba, život