Kurzy a workshopy

PRAVIDELNÝ sebeROZVOJOVÝ KURZ IMPROVIZACE 2023/2024

podzimní semestr pravidelného improvizování v LIBERCI začíná v říjnu 2023


Termíny: 12.10., 26.10., 9.11., 23.11., 7.12., 21.12., 4.1., 18.1. + 1.2.

Místo: Motyčkovic Klika v Liberci

Cena: 3900,- Kč - při platbě do 15.7. 4400,- Kč při platbě po 15.7.

3 hodiny improvizace každý druhý čtvrtek ... 3 hodiny umění improvizace a radosti z ní ... 3 hodiny napojování se na sebe, na své tělo, na spoluhráče, na hru ... 3 hodiny plynutí v impro světě, ve hře a své autenticitě ... 3 hodiny kontaktu a spoluhry se sebou a s ostatními ... 3 hodiny seberozvoje a času pro sebe


Pokud vás láká začít improvizovat nebo prohlubovat své improvizační dovednosti, kontaktujte mě na emailu: katerina@buresovakaterina.cz

nebo volejte: 777 561 405

Pravidelný kurz otvírám vždy v říjnu a v únoru. 

TENTO KURZ UŽ JE ZCELA NAPLNĚN. MŮŽETE SE HLÁSIT NA VÍKENDOVÉ WORKSHOPY - na listopadový nebo květnový termín 

Víkendové workshopy v Liberci, pořádám pravidelně vždy na PODZIM a na JAŘE. Již teď jsou vypsané termíny a je možné se hlásit! Neváhejte, podzimní workshop je již z půlky zaplněn.  


PODZIMNÍ a JARNÍ víkendy s IMPROVIZACÍ

rozvojově improvizační workshopy v Liberci

PODZIM 2023 17. - 19. 11. 2023

JARO 2024 17. - 19. 5. 2024


LISTOPADOVÝ rozvojově IMPROvizační workshop

Podzimní 3 denní IMPROvizační workshop je pro všechny, kteří mají zájem o improvizaci a rozvojovou hlubší práci se sebou. Pro všechny, kteří chtějí objevovat svou spontánnost, hravost a své postoje v kontaktu se sebou i druhými.

 termín:  17. - 19. 11. 2023

místo: Motyčkovic Klika

3 dny IMPROVIZACE, 3 dny se sebou a druhými

Díky pátečního svátku vznikl z dvoudenního víkendového časově nadupaného workshopu 3 denní workshop. V ceně je i možnost přespání v krásném inspirativním a barevném prostoru Motyčkovic Kliky. Večery můžeme trávit společensky i improvizačně. Program bude přes den hravý, rozvojový a intenzivní. Večery si každý zvolí podle své energie a chuti být s druhými anebo sám se sebou.

cena: 4400,-Kč  

začínáme v pátek 17.11. v 9:30 u kávy a čaje a v 10:00 začínáme improvizovat 

končíme v neděli 19.11. mezi 13 - 14 hodinou

Pokud vás improvizace láká nebo volá, neváhejte se přihlásit, stačí vyplnit formulář níže. Pokud máte otázky a dotazy, také mě neváhejte kontaktovat. Těším se naši společnou improvizaci!

Workshopy jsou plné experimentu, hravosti, rozvoje a plného napojení na sebe i na druhé.

Osvojujeme si principy improvizačního divadla skrze hru, pohyb, různá improvizační cvičení a kategorie. Ale také skrze své tělo, hudbu a její rytmus. Trénujeme napojení se na sebe, na svého parťáka, na samotnou hru a vznikající příběh. Tak abychom mohli, v okamžiku tady a teď, odhodit kontrolu nad vznikajícím příběhem a dovolovat si ho tvořit, tak jak opravdu potřebuje.

V bezpečné a laskavé atmosféře experimentujeme a vzniká radost. V improvizaci bereme chybu do hry, je tedy prostor na zkoumání svého postoje k chybě a případně ho můžeme měnit a zbavovat se nároků na sebe.  

Kromě toho, že budujeme společně bezpečné prostředí k tvorbě, pozorování a improvizování, tak si to celé také užíváme, radujeme se a smějeme se. Protože improvizovat, znamená být v plném napojení v okamžiku tady a teď. A to rodí radost a pocit naplnění.

Také zažíváme, jaké to je nebýt na "to" sám. Na scéně nikdy nejsme sami, učíme se, jak se opřít o parťáka spoluhráče, jak prohloubit důvěru v kontakt.

Principy improvizace jsou principy, které se dají přenést do reálného života do vztahu s druhými i do vztahu k sobě.

Improvizace je také čas pro sebe, pro radost i cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které si v reálném světě třeba ještě netroufáme, čas k poznání sebe sama.

Předchozí zkušenosti s divadlem nebo divadelní improvizací nejsou vůbec potřeba. Potřebujete jen své tělo, nadšení, chuť si hrát a chuť nechat se sami sebou překvapovat.

Těším se na setkání s vámi. Těším se na společnou hru a radost z ní. Těším se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci v bezpečném prostoru bez souzení sebe sama a ostatních.                                                       


Co na kurzech divadelní a rozvojové improvizace zažijete ?

Divadelní improvizace stojí na jednoduchých principech, které nám pomáhají jako kotvy a podpora při samotné improvizaci. O ně se můžeme opřít při tvorbě improvizačních scén a při tvorbě příběhu. Slouží tedy jako podpora k sebevyjádření v rámci improvizace a nabízí se tak i obrovský prostor svobody k tvorbě.

Tyto principy pak můžeme využívat i při vzájemné komunikaci a můžeme si je přenést i do běžného dne a života. V rámci rozvojové improvizace je prostor v bezpečné atmosféře zkoumat, poznávat nebo i měnit své postoje, vzorce chování, hodnoty nebo samotný přístup k sobě, k druhým nebo k realitě.

Kromě toho, že budeme společně budovat bezpečné prostředí k tvorbě, pozorování a sebepoznání, si to taky budeme nesmírně užívat, smát se a experimentovat.

• vnímat všemi smysly, celým svým tělem nabídky vlastní i od spoluhráče

• pracovat se známým improvizačním principem "Ano, a..." , místo "Ano ale..."

• trénovat umění "vzít chybu do hry" a radovat se z překvapení

• všímat si příběhů které nám budou vznikat pod rukama a rozvíjet je

• případně prohlubovat další improvizační dovednosti

Improvizace je také čas pro sebe, pro radost i cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které si v reálném světě třeba ještě netroufáme.

Předchozí zkušenosti s divadlem nebo divadelní improvizací nejsou vůbec potřeba. Potřebujete jen své tělo, nadšení, chuť si hrát a chuť nechat se sami sebou překvapovat.

Jaké to je improvizovat s druhými a jaké sám se sebou? Chcete společně tvořit příběhy nebo si jen tak hrát a těšit se na to, co vznikne? Jak se dá naučit být v okamžiku tady a teď a mít důvěru v parťáka a naši spoluhru? Jak to vypadá, když z "ničeho" vzniká "něco"? Báli jste se udělat chybu nebo, že váš nápad zapadne? Chcete experimentovat v bezpečném prostředí hry? Chcete zažít laskavé přijetí vaší nahrávky a být tím podpořen? Chcete zažívat co to znamená být SPOLU ve hře?

Těším se na setkání s Vámi. Těším se na společnou hru a radost z ní. Těším se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci v bezpečném prostoru bez souzení sebe sama a ostatních.

Pokud vás improvizace nějakým způsobem láká, ale ještě si nejste úplně jisti a váháte ... řekněte "ANO A ..." svému impulsu a přijďte to vyzkoušet! Přijďte na jeden trénink a uvidíte, ucítíte, jestli se připojíte i na další tréninky nebo workshop. Těším se!


Několik principů divadelní improvizace ...

Ano a ... místo Ano ale ... učíme se přijímat nabídky spoluhráče (to je ANO ...) a přidat k tomu něco svého a rozvíjet je o malý kousek dál (to je to ... A).

Dovol si chybu ... chybu bereme v improvizaci jako plnohodnotnou součást hry. Chyba prostě vznikla a pokud ji vezmeme do hry a hrajeme s ní, vznikne jen něco jiného, než jsme si mysleli. Vznikne další příběh, který je jen trochu jiný. Učíme se říkat "ok, už se to stalo a co dál?" místo zlobení se na sebe, spoluhráče nebo realitu.

Nech druhého zazářit ... přijímáme nabídky spoluhráče a tím ho necháme zazářit jeho nápad a tím i spoluhráče. Tím, že podpořím spoluhráče podpořím náš společný příběh a tím i sám sebe jako hráče v našem společném příběhu.

Hravost a radost ... jsou základem improvizace. Pokud se hravost a radost z improvizace vytratí, stává se z toho dřina a mizí hra.

Rytmus a naše tělo je v improvizaci velký parťák ... učíme se své tělo i rytmus vnímat, poslouchat a následovat.

IMPROVIZACE je když ... si hraji, když se raduji, když se napojím na parťáka, když jsem tady a teď, když nechám vznikat příběh, když se směji, když experimentuji, když se nechávám sám sebou překvapovat, když tvořím, když jsem v rytmu, když přijímám, co přichází, když "jenom" jsem, když nesoudím sebe, spoluhráče a vznikající příběh

IMPROVIZACE je ... hra, radost, spolupráce, chvíle pro sebe, smích, bezpečný prostor zkusit něco nového, experiment, tady a teď, radost, příběhy, tvorba, život