O mně

Jmenuji se Kateřina Burešová a profesně jsem koučka, terapeutka a  lektorka. Dříve také zdravotní sestra, poradce rané péče, instruktorka zrakové stimulace, lektorka zážitkové pedagogiky a firemního vzdělávání.

Můj profesní příběh tedy nebyl úplně přímo "nalajnovaný" a přímočarý. Vystudovala jsem dvě různé střední školy, dokončila bakalářské studium na lékařské fakultě a poté jsem odjela na zkušenou do zahraničí.

Po návratu ze zahraničí jsem profesně prošla zdravotnictvím, sociální terénní službou, vzděláváním dospělých a dětí. Dlouhý mateřský čas mi dal prostor a zkušenosti na své osobní dozrávání a také k zastavení se na své profesní cestě. Skrze své životní zkušenosti a osobní rozvoj jsem se více a více dostávala sama k sobě. Postupně jsem se prodírala přes vnější okolnosti a také skrze své vnitřní nároky na sebe až ke své vnitřní touze. Svět duše mě lákal již od mé druhé střední školy, ale až teď nazrál správný čas ji naplňovat profesně. A tak již v rámci své profesní přípravy jsem se pustila do výcviku v koučování.  

Vždy mě zajímal směr, kde je obsažena celistvost a kde se duševní práce propojuje s prací s tělem. Jako další krok jsem si tedy vybrala psychoterapeutický směr, který pracuje i s tělem a má ve svém přístupu obsažený celostní přístup. Aktuálně tedy absolvuji dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v somatické psychoterapii - Biosyntetická psychoterapie. Mám ukončenou první delší sebezkušenostní část výcviku a nyní absolvuji druhou supervizní část výcviku.  

V životě mám několik vášní, které jsou pro mě místem a prostorem, kde dočerpávám životní energii, radost, lehkost života a kde mohu být plně sama sebou. Což je velmi osvobozující. Mé vášně propojuje nějakým způsobem tvorba a sebevyjádření ... nejvíc se to odráží v divadelní improvizaci a v šití. Při divadelní improvizaci zažívám přijetí a napojení se na sebe, na okamžik tady a teď a na čirou radost a hravost. Při impru se opravdu napojuji na svůj zdroj a mohu prožívat sebevyjádření, ať to vypadá jakkoli. Při šití zas miluji ty chvíle, kdy se ponořím do procesu tvorby a šiju a šiju. Kdy mi vzniká pod rukama něco hmatatelného a já mohu nechat své nápady proudit a proměňovat je v reálné věci. Baví mě počkat si na tu chvíli, kdy už šití nemohu dál odkládat a "musím" poslechnout svůj impuls a prostě něco ušít. Poslechnout ho a prostě ho následovat. A to mě baví a naplňuje i v reálném životě ... počkat na sebe a následovat se. 

Výcviky:

Psychoterapeutické minimum, 128 hodin (k akreditaci EAP), ČIB Praha 2021-2022

Komplexní výcvik v Biosyntetické psychoterapii, 864 hodin, ČIB Praha 2019 - 2023

Komplexní krizová intervence, 248 hodin, Remedium Praha 2020 - 2021

Výcvik v koučování - I. kvalifikační stupeň ACP, 105 hod., FBE Praha 2016 - 2017 

Výcvik rodinných konstelací, 220 hod, 2009 - 2011

Kratší kurzy a výcviky:

Focusing I. a II. - procesní práce s tělesnými pocity 2009

Respektovat a být respektován - PhDr. J. Nováčková, PhDr. D. Nevolová, Praha 2005

Rodina v procesu změny - integrující přístup v rodinné terapii, PhDr. H. Vyhnálková, IPPP Praha 2004

Ostrov rodiny I. a II. - PhDr. Zdeněk Rieger, IPIPAPP Praha, 2003