O mně

Jmenuji se Kateřina Burešová a profesně jsem psychoterapeutka, koučka a  lektorka. Dříve také zdravotní sestra, poradce rané péče, instruktorka zrakové stimulace, lektorka zážitkové pedagogiky a firemního vzdělávání.

Má profesní cesta nebyla přímočará a jasně předem nalajnovaná. Skrze své životní zkušenosti a osobní rozvoj jsem se více a více dostávala sama k sobě a postupně jsem si ujasňovala, v jaké profesi chci opravdu zakotvit. Prodírala jsem se přes vnější okolnosti a také skrze své vnitřní nároky na sebe samu, až ke své vnitřní touze i profesně se věnovat světu duše. 

 Vystudovala jsem dvě různé střední školy, dokončila bakalářské studium na lékařské fakultě a poté jsem odjela na zkušenou do zahraničí. Po návratu ze zahraničí jsem profesně prošla zdravotnictvím, sociální terénní službou, vzděláváním dospělých a dospívajících. Dlouhý mateřský čas mi pak dal prostor a zkušenosti na své osobní dozrávání. 

V rámci psychoterapeutických směrů, mě vždy zajímal směr, kde je obsažena celistvost a kde se duševní práce propojuje s prací s tělem. Proto jsem si vybrala komplexní pětiletý psychoterapeutický výcvik v somatické psychoterapii - Biosyntetickou psychoterapii. Biosyntéza mi vstoupila do osobního i profesního života úplně přesně včas a obohatila a proměnila mě v různých vrstvách mé duše i těla. Komplexní pětiletý psychoterapeutický výcvik mám dokončený a pracuji pod odbornou supervizí. 

V životě mám několik vášní, které jsou pro mě místem a prostorem, kde dočerpávám životní energii, radost, lehkost života a kde mohu být plně sama sebou. Což je pro mě velmi osvobozující. Mé vášně určitým způsobem propojuje tvorba a sebevyjádření. Nejvíc se to odráží v divadelní improvizaci a v šití. Při divadelní improvizaci zažívám plné napojení na sebe, na své spoluhráče, na okamžik tady a teď a na čirou radost z čistého bytí. Při improvizaci se opravdu napojuji na svůj zdroj a mohu prožívat svou spontánnost a sebevyjádření, ať to vypadá jakkoli. V rámci rozvojové improvizace moc ráda hledám přesahy do reálného života. Při šití zas miluji ty chvíle, kdy se ponořím do procesu tvorby a šiju a šiju. Kdy mi vzniká pod rukama něco hmatatelného a já mohu nechat své nápady proudit a proměňovat je v reálné věci. Baví mě počkat si na tu chvíli, kdy už šití nemohu dál odkládat a "musím" poslechnout svůj impuls a prostě něco ušít. 

Poslechnout svůj impuls a prostě ho následovat. To mě baví a naplňuje i v reálném životě. Počkat na sebe a následovat se. 

Výcviky:

Komplexní výcvik v Biosyntetické psychoterapii, 1. sebezkušenostní část 864 hodin, 2. supervizní část 586 hodin, Český Institut Biosyntézy Praha 2019 - 2023

Psychoterapeutické minimum, 128 hodin (k akreditaci EAP), Český Institut Biosyntézy Praha 2021-2022 

Komplexní krizová intervence, 248 hodin, Remedium Praha 2020 - 2021

Výcvik v koučování - I. kvalifikační stupeň ACP, 105 hod., FBE Praha 2016 - 2017 

Výcvik rodinných konstelací, Liberec 220 hod, 2009 - 2011

Kratší kurzy a výcviky:

Focusing I. a II. - procesní práce s tělesnými pocity 2009

Respektovat a být respektován - PhDr. J. Nováčková, PhDr. D. Nevolová, Praha 2005

Rodina v procesu změny - integrující přístup v rodinné terapii, PhDr. H. Vyhnálková, IPPP Praha 2004

Ostrov rodiny I. a II. - PhDr. Zdeněk Rieger, IPIPAPP Praha, 2003