O mně

Jmenuji se Kateřina Burešová a profesně jsem terapeutka, koučka a  lektorka. Dříve také zdravotní sestra, poradce rané péče, instruktorka zrakové stimulace, lektorka zážitkové pedagogiky a firemního vzdělávání.

Můj profesní příběh tedy nebyl úplně přímo "nalajnovaný" a přímočarý. Vystudovala jsem dvě různé střední školy, dokončila bakalářské studium na lékařské fakultě a poté jsem odjela na zkušenou do zahraničí.

Po návratu ze zahraničí jsem profesně prošla zdravotnictvím, sociální terénní službou, vzděláváním dospělých a dětí. Dlouhý mateřský čas mi pak dal prostor a zkušenosti na své osobní dozrávání a také k zastavení se na své profesní cestě.

Skrze své životní zkušenosti a osobní rozvoj jsem se postupně více dostávala sama k sobě. Prodírala jsem se přes vnější okolnosti a také skrze své vnitřní nároky na sebe až ke své vnitřní touze i profesně se věnovat světu duše. V rámci psychoterapeutických směrů, mě vždy zajímal směr, kde je obsažena celistvost a kde se duševní práce propojuje s prací s tělem. Aktuálně tedy dokončuji komplexní pětiletý psychoterapeutický výcvik v somatické psychoterapii - Biosyntetická psychoterapie. Biosyntéza mi vstoupila do života přesně včas a obohatila mě v profesní i osobní rovině.

V životě mám několik vášní, které jsou pro mě místem a prostorem, kde dočerpávám životní energii, radost, lehkost života a kde mohu být plně sama sebou. Což je velmi osvobozující. Mé vášně určitým způsobem propojuje tvorba a sebevyjádření. Nejvíc se to odráží v divadelní improvizaci a v šití, na které momentálně nemám moc času a prostoru. Při divadelní improvizaci zažívám plné napojení se na sebe, na druhé, na okamžik tady a teď a na čirou radost z čistého bytí. Při improvizaci se opravdu napojuji na svůj zdroj a mohu prožívat svou spontánnost a sebevyjádření, ať to vypadá jakkoli. V rámci aplikované improvizace moc ráda hledám přesahy do reálného života. Při šití zas miluji ty chvíle, kdy se ponořím do procesu tvorby a šiju a šiju. Kdy mi vzniká pod rukama něco hmatatelného a já mohu nechat své nápady proudit a proměňovat je v reálné věci. Baví mě počkat si na tu chvíli, kdy už šití nemohu dál odkládat a "musím" poslechnout svůj impuls a prostě něco ušít. 

Poslechnout svůj impuls a prostě ho následovat. A to mě baví a naplňuje i v reálném životě ... počkat na sebe a následovat se. 

Výcviky:

Psychoterapeutické minimum, 128 hodin (k akreditaci EAP), ČIB Praha 2021-2022

Komplexní výcvik v Biosyntetické psychoterapie, 864 hodin, ČIB Praha 2019 - 2023

Komplexní krizová intervence, 248 hodin, Remedium Praha 2020 - 2021

Výcvik v koučování - I. kvalifikační stupeň ACP, 105 hod., FBE Praha 2016 - 2017 

Výcvik rodinných konstelací, 220 hod, 2009 - 2011

Kratší kurzy a výcviky:

Focusing I. a II. - procesní práce s tělesnými pocity 2009

Respektovat a být respektován - PhDr. J. Nováčková, PhDr. D. Nevolová, Praha 2005

Rodina v procesu změny - integrující přístup v rodinné terapii, PhDr. H. Vyhnálková, IPPP Praha 2004

Ostrov rodiny I. a II. - PhDr. Zdeněk Rieger, IPIPAPP Praha, 2003