O mně

Jmenuji se Kateřina Burešová a profesně jsem koučka, terapeutka a  lektorka. Dříve také zdravotní sestra, poradce rané péče, instruktorka zrakové stimulace, lektorka zážitkové pedagogiky a firemního vzdělávání.

Můj profesní příběh tedy nebyl úplně přímo "nalajnovaný" a přímočarý. Vystudovala jsem dvě různé střední školy, dokončila bakalářské studium na lékařské fakultě a poté jsem odjela na zkušenou do zahraničí.

Po návratu ze zahraničí jsem profesně prošla zdravotnictvím, sociální terénní službou, vzděláváním dospělých a dětí. Dlouhý mateřský čas mi dal prostor a zkušenosti na své osobní dozrávání a také k zastavení se na své profesní cestě. Skrze své životní zkušenosti a osobní rozvoj jsem se více dostávala sama k sobě. Svět duše mě přitahoval již od mé druhé střední školy, a tak jsem se postupně prodírala přes vnější okolnosti a své vnitřní nároky až k naplňování své vnitřní touhy. A již v rámci své profesní přípravy jsem se pustila do výcviku v koučování.  

Vždy mě zajímal směr, kde je obsažena celistvost a kde se duševní práce propojuje s prací s tělem. Jako další krok jsem si tedy vybrala psychoterapeutický směr, který pracuje i s tělem a má ve svém přístupu obsažený celostní přístup. Aktuálně tedy absolvuji dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v somatické psychoterapii - Biosyntetická psychoterapie. Na podzim jsem úspěšně ukončila první delší sebezkušenostní část výcviku a nyní absolvuji druhou supervizní část výcviku.  

V životě mám několik vášní, které jsou pro mě místem a prostorem, kde dočerpávám životní energii, radost, lehkost života a kde mohu být plně sama sebou. Což je velmi osvobozující. Mé vášně propojuje nějakým způsobem tvorba a sebevyjádření ... nejvíc se to odráží v divadelní improvizaci a v šití. Při divadelní improvizaci zažívám přijetí a napojení se na sebe, na okamžik tady a teď a na čirou radost a hravost. Při impru se opravdu napojuji na svůj zdroj a mohu prožívat sebevyjádření, ať to vypadá jakkoli. Při šití zas miluji ty chvíle, kdy se ponořím do procesu tvorby a šiju a šiju. Kdy mi vzniká pod rukama něco hmatatelného a já mohu nechat své nápady proudit a proměňovat je v reálné věci. Baví mě počkat si na tu chvíli, kdy už šití nemohu dál odkládat a "musím" prostě něco ušít a poslechnout svůj impuls! Poslechnout ho a prostě ho následovat. A to mě baví a naplňuje i v reálném životě ... počkat na sebe a následovat se. 

Výcviky:

Psychoterapeutické minimum, 128 hodin (k akreditaci EAP), ČIB Praha 2021-2022

Komplexní výcvik v Biosyntetické psychoterapii, 864 hod., ČIB Praha 2019 - 2023

Komplexní krizová intervence, 248 hodin, Remedium Praha 2020 - 2021

Výcvik v koučování - I. kvalifikační stupeň ACP, 105 hod., FBE Praha 2016 - 2017 

Výcvik rodinných konstelací, 220 hod, 2009 - 2011

Kratší kurzy a výcviky:

Focusing I. a II. - procesní práce s tělesnými pocity 2009

Respektovat a být respektován - PhDr. J. Nováčková, PhDr. D. Nevolová, Praha 2005

Rodina v procesu změny - integrující přístup v rodinné terapii, PhDr. H. Vyhnálková, IPPP Praha 2004

Ostrov rodiny I. a II. - PhDr. Zdeněk Rieger, IPIPAPP Praha, 2003