Odkud se bere můj impuls? Z hlavy nebo těla?

23.04.2021

Někdy je to těžko poznat. Můj zážitek z ranního koupání v ledové vodě to jasně dokazuje. 

14.5.2020 9:37 ... dnes po dešti a chladných dnech byla voda ledovější než 2 dny předtím, měla asi 8 stupňů

Ledová a dobře známá voda ... když se do ní nořím, najednou mě zachvátí pocit, že to nepůjde. Že dlouho v té ledárně nevydržím a budu muset ven ... volím tempo svému tělu vlastní a nořím se kousek po kousku, dávám si čas, dávám si opravdu dobrý čas a jdu opravdu pomalu pomalinku. Až jsem tam úplně celá. Chvíli mám silný POCIT, že to nebude na dlouho, chlad obepíná holé tělo, ale po dvou tempech se obepnutí mění na obejmutí. Ano, obepnutí se mění v obejmutí, laskavé obejmutí. A je mi krásně, cítím se cele (od slova celá). A až teď přichází uvědomění, že ač ledová a mě známá voda, mě může obejmout. Podrží mě. Podpoří mě. A dochází mi, že to na začátku, "že to nepůjde", nebyl pocit, ale MYŠLENKA, rozum, nápad na základě mé staré zkušenosti. Impuls, který vycházel z hlavy a ne z těla, jak jsem na začátku vyhodnotila. 

Odnesla jsem si dva cenné momenty

 ... 1. zachycení vnímání rozdílu, kdy promlouvá má hlava (mysl) a kdy mé tělo (pocity) - někdy si myslím, že "mám pocit", ale ve vodě, kdy jsem v plném kontaktu s tělem zachycuji jemné rozlišení signálů. 

... 2. dát si dobrý čas ... a pak "to snad není možné dát" se může proměnit . ..projít tím (hlava mi dává sice signál, že to dál nejde) ... ale já nedám jen na svou mysl a rozum a dávám si čas. 

Ve studené vodě se mi vždy vyplatilo naslouchat tělu, být vnímavá a pozorná k signálům, které mi vysílá tělo. Někdy sice rychle říká ANO, někdy jen pomalu nezaznívá NE. Má zkušenost se svým tělem je, že i toto znamená tiché ANO ... poslechnu své momentální tiché ano a odrážím se od schůdků, plavu a pak přichází ta ZMĚNA... voda mě drží, objímá. I když je ledová jak sviňa, drží mě, podporuje. Jen se na začátku musím odvážit jít o kousek dál, než velí hlava. 

DĚKUJU TI VODO A MÉ TĚLO! Má duše je nasycena, tělo ochlazeno, mysl probuzena. A slunce vychází zpoza mraků. Krásný den!